twitter instagram vimeo linkedin

bukytalk, insanların “ingilizce bilip de konuşamama” sorununa çözüm getirmek için doğmuş bir start-up. bir tür speaking club. hatta direkt speaking club. kısaca native speakerlar eşliğinde ingilizce pratik ettiğiniz bir yer.

bukytalk’ı hayata geçirmek için öncelikle okulun etkinliklerle ilgilenen yetkilisine rüşvet sunduk (pasta), böylece okulun kulüp tanıtım haftasına sızdık. eğer sızamasaydık müthiş bir gerilla fikrim vardı ama neyse.

bu durum bize okulun topraklarında stand açma şansı sundu. facebook’tan bizimle çalışmaya ikna ettiğim hugo da sağolsun londra’dan atlayıp geldi. tanıtım haftası boyunca binlerce insana ne yaptığımızı anlattık, onları hugo ile tanıştırarak deneyimi orada bir nebze de olsa yaşatmaya çalıştık.

daha sonra okulun yakınındaki bir kafeyle anlaşarak icraatlerimize başladık. hugo ingiltere’de birine yaptığı freelance işten 8 bin lira kazanırken ona maaş verdim, işe yeni aldığımız hintli-amerikalı arkadaşı kızlara yazdığı için kovdum, promosyon olarak vereceğimiz isme özel not defterlerini yetiştiremedikleri için matbaacılarla kavga ettim. daha sonra start-up maceramı sonlandırarak yeni işlere yelken açtım.

ben artık ayrılmış olsam da bukytalk hayatına profitable bir business olarak devam ediyor. bukytalk ilginizi çektiyse https://bukytalk.com‘u inceleyebilirsiniz.